Леся Станкевич

мисткиня, засновниця бренду

Наше сьогодення наразі є таким, що виклики військового часу та звичайні людські питання та почуття щільно переплітаються між собою. Ми не можемо їх відокремити й відкласти щось «до кращих часів». Адже ми маємо боротись за своє життя, водночас розуміючи, що іншого життя у нас не буде. І потрібно продовжувати жити тут і зараз.

Ідея мого мистецтва полягає в тому що, швидкоплинне сьогодення змінює нас та впливає на нас, навіть якщо ми цього не помічаємо, так само як, на перший погляд крихка картина на пряниковому полотні викликає в нас почуття, заставляє замислитись, змінюватись, ставати краще.

Чому створила бренд Ururur

Я почала малювати ще в дитинстві, і так чи інакше роблю це все своє свідоме життя. Для мене мистецтво – один із найцікавіших способів спілкування з людьми та світом. Коли я навчалася на четвертому курсі в університеті, подруга запропонувала взяти участь в організації благодійного проєкту – виставки містечка з пряничних будиночків. Я включилась у процес і з’ясувалося, що в центрі композиції потрібна прянична вежа. Мене попросили зробити її, хоча до того моменту я жодного разу не мала справи з випічкою та розписом пряників, але треба – значить треба. Так я зробила свій перший пряничний витвір.

Мені сподобався процес і якоїсь миті спало на думку, що з їстівного матеріалу можна зробити не тільки симпатичний сувенір, а й справжню картину. На той момент я вже знала, що пряник може зберігати свої смакові якості довгий час, а зовнішній вигляд навіть роками. Я подумала, чому б ні? Це просто інший матеріал, до якого ми не звикли.

На перший погляд, пряники здаються недовговічними, але сенс мистецтва не в його фізичній формі. Справжня цінність саме в тому, що з його допомогою ми починаємо відчувати, замислюватись, змінюватись і ставати кращими. Ми можемо побачити картину один раз, але на все життя запам’ятати емоції та думки, які вона викликала. Їстівне мистецтво підкреслює це: спочатку ми отримуємо емоцію від візуальної краси та сенсу, закладеного в зображення. А потім можемо зберегти цей витвір на пам’ять, прикрасити ним свій дім, подарувати або просто зʼїсти його й отримати додаткове задоволення – кожен сам може обрати, що йому важливо.

Картини мисткині